Önerimiz: Windows Hataları Ve Optimize Sistem Performansını Düzeltmek Için Tıklayınız

Orijinal unsecapp.exe dosyası, Microsoft tarafından Microsoft Windows’un bir yazılım bileşenidir.

Microsoft Windows bir işletim sistemidir. Unsecapp.exe, sistem ve uzak bilgisayar arasında bilgi senkronize etmek için bir kanal görevi gören bir işlem çalıştırır. Bir işletim sistemi bileşeni olan Windows Yönetim Araçları’na (WMI) aittir. Bu önemli bir Windows bileşenidir ve kaldırılmaması gerekir. Windows Yönetim Araçları (WMI), Windows tabanlı işletim sistemlerindeki işlemleri ve verileri yönetme altyapısını desteklemek için birlikte çalışan Windows Sürücü Modeli için bir uzantı kümesidir. Ek olarak, Microsoft Windows sunucularını ve kişisel bilgisayarları yerel ve uzaktan yönetmek için Windows PowerShell ve VBScript gibi komut dosyası dillerine izin verir.

1975 yılında kurulan Red Corporation, Washington merkezli Microsoft Corporation, tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı, kişisel bilgisayar ve cihazları geliştiren, lisanslayan ve destekleyen bir Amerikan çokuluslu teknoloji şirketidir. Şirketin Windows marka işletim sistemleri ve Microsoft Office, Xbox video oyun konsolları ve Microsoft Surface tabletleri gibi çok sayıda diğer yazılım ve donanım ürünleri ile dikkat çekiyor.

UnSeCApp, uygulamalardan gelen C allback’lerini almak için Un iversal S mürekkebi anlamına gelir.

Dosya adındaki .exe uzantısı, exe kaynaklanabilir bir dosyayı gösterir. Yürütülebilir dosyalar, bazı durumlarda bilgisayarınıza zarar verebilir. Bu nedenle, bilgisayarınızda bulunan unecapp.exe dosyasının kaldırmanız gereken bir Truva atı olup olmadığına ya da Windows işletim sistemine veya güvenilir bir uygulamaya ait bir dosya olup olmadığına karar vermek için lütfen aşağıdakileri okuyun.

Windows Görev Yöneticisi’nde Unsecapp.exe işlemi

WMI istemcisi uygulaması veya WMI için zaman uyumsuz geri çağırmalarını almak üzere Sink olarak bilinen işlem, Microsoft (www.microsoft.com) veya AVG Technologies (www.freeavg.com) tarafından verilen Microsoft Windows İşletim Sistemi veya AVG Internet Güvenlik Sistemi yazılımına aittir.

Açıklama: Microsoft’tan gelen orijinal unsecapp.exe, Windows’un önemli bir parçasıdır, ancak genellikle sorunlara neden olur. Unsecapp.exe dosyası, C: Windows System32 (normalde C: Windows System32 wbem ) alt klasöründe bulunur. Windows 10/8/7 / XP’de bilinen dosya boyutları 16.898 bayt (tüm oluşumların% 47’si), 38.912 bayt ve 7 değişkendir.

Unsecapp.exe dosyası, Windows çekirdek sistem dosyasıdır. Programın görünür bir penceresi yok. Microsoft’tan güvenilir bir dosyadır. Bu nedenle, teknik güvenlik derecesi % 7 tehlikelidir, ancak kullanıcı incelemelerini de okumalısınız.

Aynı dosya adına sahip virüsler

Unsecapp.exe bir virüs mü? Hayır öyle değil. True unsecapp.exe dosyası, “WMI Bileşeni” olarak adlandırılan güvenli bir Microsoft Windows sistem işlemidir. Bununla birlikte, virüs, solucan ve Truva atı gibi kötü amaçlı yazılım programlarının yazarları, işlemden kaçmak için kasıtlı olarak aynı dosya adını verir. Aynı dosya adına sahip virüsler, Mal / Generic-S veya XMRig Miner (PUA) (Sophos tarafından algılanan) ve Trojan: Win32 / CoinMiner (Microsoft tarafından algılanan) gibidir.


PC’nizde hileli unsecapp.exe’nin çalışmadığından emin olmak için Ücretsiz Zararlı Yazılım Taraması çalıştırmak için burayı tıklayın.

Şüpheli değişkenleri nasıl tanıyabilirim?

  • Unsecapp.exe bir C: Windows alt klasöründe bulunuyorsa, güvenlik derecelendirmesi % 81 tehlikelidir . Dosya boyutu 2.348.544 bayt (tüm oluşumların% 46’sı), 1.859.584 bayt ve 6 başka değişkendir. Programın görünür bir penceresi yok. Dosya bir Windows çekirdek dosyası değil. Dosya bilgisi yok. Dosya, Windows klasöründe bulunur, ancak bir Windows çekirdek dosyası değildir. Uygulama, bir LAN’a veya Internet’e bağlanmak için bağlantı noktalarını kullanır.
  • Unsecapp.exe “C: Program Files” alt klasöründe yer alıyorsa, güvenlik derecelendirmesi % 73 tehlikelidir . Dosya boyutu 86.255 bayt (tüm oluşumların% 50’si) veya 16.896 bayttır. Programın görünür bir penceresi yok. Unsecapp.exe dosyası, Windows çekirdek dosyası değildir. Unsecapp.exe uygulamaları izleyebilir ve diğer programları değiştirebilir.

Önemli: Bazı kötü amaçlı yazılımlar, özellikle C: Windows veya C: Windows System32 klasöründe bulunduğunda, unsecapp.exe dosyası olarak kendini kamufle eder. Bu nedenle, bir tehdit olup olmadığını görmek için bilgisayarınızdaki unsecapp.exe işlemini kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınızın güvenliğini doğrulamak için Güvenlik Görev Yöneticisi’ni öneririz. Bu, Washington Post ve PC Dünyasının En Çok İndirilen Seçimlerinden biriydi.

Unecapp ile ilgili sorunlardan kaçınmak için temiz ve düzenli bir bilgisayar şarttır. Bu, kötü amaçlı yazılım taraması yapmak, 1 cleanmgr ve 2 sfc / scannow, artık gerek duymadığınız 3 programı kaldırmak, Autostart programlarını kontrol etmek (4 msconfig kullanarak) ve Windows’un ‘5 Otomatik Güncelleştirmesini etkinleştirmek anlamına gelir. Daima periyodik yedeklemeler yapmayı veya en azından geri yükleme noktaları ayarlamayı unutmayın.

Gerçek bir sorunla karşılaşırsanız, yaptığınız son şeyi veya sorun ilk kez ortaya çıkmadan önce kurduğunuz son şeyi hatırlamaya çalışın. Soruna neden olan işlemleri tanımlamak için 6 resmon komutunu kullanın. Ciddi sorunlar için bile, Windows’u yeniden yüklemek yerine, kurulumunuzu onaramazsanız veya Windows 8 ve sonraki sürümleri için 7 DISM.exe / Çevrimiçi / Temizleme-resmi / Restorehealth komutunu yerine getirirsiniz. Bu, işletim sistemini veri kaybetmeden onarmanıza olanak sağlar.

Bilgisayarınızdaki unsecapp.exe işlemini analiz etmenize yardımcı olmak için, aşağıdaki programların yardımcı olduğu kanıtlanmıştır: Bir Güvenlik Görev Yöneticisi, klavye ve tarayıcı izleme veya Autostart girdileri gibi katıştırılmış gizli işlemler dahil, tüm çalışan Windows görevlerini görüntüler. Benzersiz bir güvenlik riski derecesi, sürecin potansiyel casus yazılım, kötü amaçlı yazılım veya Truva atı olma olasılığını gösterir. B Malwarebytes Anti-Malware uyku casus yazılımları, reklam yazılımları, Truva atları, keylogger’lar, malware ve izleyicileri sabit sürücünüzden algılar ve kaldırır.

İlgili dosya:

guardmailru.exe ascservice.exe searchindexer.exe unsecapp.exe browserconnection.dll idmiecc.dll wininit.exe updater.exe realsched.exe spotifywebhelper.exe avgssie.dll


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.