Önerimiz: Windows Hataları Ve Optimize Sistem Performansını Düzeltmek Için Tıklayınız

Orijinal aprp.exe dosyası, APUST’ın ASUSTeK tarafından geliştirilen bir yazılım bileşenidir.

Aprp.exe, bilgisayarda kurulu kayıtlı Asus yazılımlarını takip etmek için tasarlanmış bir uygulama olan ASUS Product Registration Program’ın bir parçası olan yürütülebilir bir dosyadır. Bu, Windows için önemli bir işlem değildir ve sorun yarattığı biliniyorsa devre dışı bırakılabilir. ASUS Ürün Kayıt Programı (APRP), Asus tarafından üretilen birçok bilgisayarla önceden yüklenmiş olarak gelen bir uygulamadır. Program kendini sistem başlangıcında çalıştırır ve sıkıntıya neden olabilir ve yalnızca bir Asus ürününü kaydettiriyorsa saklanmalıdır. APRP, .exe dosyasını silerek genellikle “C: Program Files ” içinde bulunan Asus yazılım yükleme dizininden silinebilir. Asus, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan cep telefonlarına, monitörlere, optik depolama aygıtlarına ve grafik kartlarına kadar her şeyi üreten Çinli bir kişisel bilgisayar satıcısıdır. 2013 yılında dünyanın en büyük beşinci bilgisayar satıcısıydı. Şirket, 2005 yılında ilk PhysX hızlandırıcı kartıyla grafik kartlarını piyasaya sürmeye başladı. Asus 1989 yılında Taipei’de daha önce Acer tarafından kullanılan TH Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh ve MT Liao tarafından kuruldu. Şirket şu anda Tayvan’ın Taipei şehrinde bulunuyor.


APRP A sus P roduct R egistration P rogram anlamına gelir.

Dosya adındaki .exe uzantısı, exe kaynaklanabilir bir dosyayı gösterir. Yürütülebilir dosyalar, bazı durumlarda bilgisayarınıza zarar verebilir. Bu nedenle, bilgisayarınızdaki aprp.exe dosyasının kaldırmanız gereken bir Truva atı olup olmadığına ya da Windows işletim sistemine veya güvenilir bir uygulamaya ait bir dosya olup olmadığına karar vermek için lütfen aşağıdakileri okuyun.

Windows Görev Yöneticisi’nde Aprp.exe işlemi

ASUS Ürün Kayıt Programı olarak bilinen süreç, ASUSTek Computer (www.asus.com) veya ASUSTeK Computer (www.asus.com) veya ASUSTek COMPUTER INC (www.asus.) Tarafından OOBE veya ASUS Live veya APV ile MBVGA için 1.1 APRP yazılımına aittir. com).

Açıklama: Aprp.exe, Windows işletim sistemi için önemli değildir ve nispeten az soruna neden olur. Aprp.exe “C: Program Files (x86)” alt klasöründe bulunur – çoğu durumda C: Program Files (x86) ASUS APRP . Windows 10/8/7 / XP’de bilinen dosya boyutları 3.187.360 bayt (tüm oluşumların% 30’u), 3.331.312 bayt ve 13 değişkendir.

ASUSProductRegistrationProgram uygulaması, //www.microsoft.com/store/apps/9NBVCVCJC0X1 adresindeki Windows Mağazasından indirilebilir.

Bu bir Windows çekirdek dosyası değil. Dosya, Verisign imzalı bir dosyadır. Uygulamanın dosya açıklaması yok. Yazılım Windows başladığında başlar (Kayıt defteri anahtarına bakın: MACHINE Run, TaskScheduler). Aprp.exe klavye ve fare girişlerini kaydedebilir ve İnternete bağlanabilir. Bu nedenle teknik güvenlik derecesi % 34 tehlikelidir .

Bu değişkeni kaldırma: aprp.exe ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda, Windows Denetim Masası’nı kullanarak ASUS Ürün Kayıt Programı veya Cihaz Kurulumu programının tamamını kaldırabilirsiniz.

Önemli: Bazı kötü amaçlı yazılımlar, özellikle C: Windows veya C: Windows System32 klasöründe bulunduğunda aprp.exe olarak kendini gizler. Bu nedenle, bunun bir tehdit olup olmadığını görmek için bilgisayarınızdaki aprp.exe işlemini kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınızın güvenliğini doğrulamak için Güvenlik Görev Yöneticisi’ni öneririz. Bu, Washington Post ve PC Dünyasının En Çok İndirilen Seçimlerinden biriydi.

Aprp ile ilgili sorunlardan kaçınmak için temiz ve düzenli bir bilgisayar şarttır. Bu, kötü amaçlı yazılım taraması yapmak, 1 cleanmgr ve 2 sfc / scannow, artık gerek duymadığınız 3 programı kaldırmak, Autostart programlarını kontrol etmek (4 msconfig kullanarak) ve Windows’un ‘5 Otomatik Güncelleştirmesini etkinleştirmek anlamına gelir. Daima periyodik yedeklemeler yapmayı veya en azından geri yükleme noktaları ayarlamayı unutmayın.

Gerçek bir sorunla karşılaşırsanız, yaptığınız son şeyi veya sorun ilk kez ortaya çıkmadan önce kurduğunuz son şeyi hatırlamaya çalışın. Soruna neden olan işlemleri tanımlamak için 6 resmon komutunu kullanın. Ciddi sorunlar için bile, Windows’u yeniden yüklemek yerine, kurulumunuzu onaramazsanız veya Windows 8 ve sonraki sürümleri için 7 DISM.exe / Çevrimiçi / Temizleme-resmi / Restorehealth komutunu yerine getirirsiniz. Bu, işletim sistemini veri kaybetmeden onarmanıza olanak sağlar.

Bilgisayarınızdaki aprp.exe işlemini çözümlemenize yardımcı olmak için, aşağıdaki programların yardımcı olduğu kanıtlanmıştır: Bir Güvenlik Görev Yöneticisi, klavye ve tarayıcı izleme veya Autostart girdileri gibi katıştırılmış gizli işlemler dahil, tüm çalışan Windows görevlerini görüntüler. Benzersiz bir güvenlik riski derecesi, sürecin potansiyel casus yazılım, kötü amaçlı yazılım veya Truva atı olma olasılığını gösterir. B Malwarebytes Anti-Malware uyku casus yazılımları, reklam yazılımları, Truva atları, keylogger’lar, malware ve izleyicileri sabit sürücünüzden algılar ve kaldırır.


İlgili dosya:

backweb-8876480.exe am32-34121.dll com4qlbex.exe aprp.exe wlannetservice.exe sh4service.exe lclock.exe dpagent.exe autoit3.exe pushnoticemonitor.exe indir wzshlstb.dll


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.