3. Talebinizi gönderin

Instagram’ın isteğinizin başarılı olup olmadığını size bildirmesi birkaç gün sürer.

Doğrulama rozetini alamazsanız, gün içinde 30’a yeniden başvurabilirsiniz. Instagram’a gelince, gerekli süreyi beklediğiniz sürece gönderebileceğiniz gönderisayısının sınırı yoktur.

Söylemeye gerek yok, ama onlara verdiğiniz bilgilerde %100 dürüst olmalısınız. Aksi takdirde, Instagram “doğrulama işlemi sırasında yanlış veya yanıltıcı bilgi verirseniz, doğrulanmış rozetinizi kaldırırız ve hesabınızı silmek için ek işlem yapabiliriz.”

Dahası, Instagram rozetinizi kaldırma ve hatta aşağıdaki ler durumunda hesabınızı herhangi bir zamanda devre dışı bırakma hakkını saklı tutabildiğini gösterir:

Doğrulanmış rozetinizin reklamını yapmak, aktarmak veya satmak
Diğer hizmetleri tanıtmak için profil resminizi, biyografinizi veya ad bölümünüzü kullanın
Hesabınızı üçüncü bir taraf aracılığıyla doğrulamaya çalışma

Eğer insanlara gerçek, orijinal hizmetler veya ürünler sunan gerçek bir kişi iseniz, o zaman bu sizin için bir sorun olmayacaktır. Ancak Instagram onaylı rozeti satın almaya veya sahte bir doğrulanmış rozet oluşturmaya çalışanlar kendilerini sıcak suda bulacaklar.

Instagram Hesabınızı Nasıl Doğrulanabilir Hale Getirin

Rozet doğrulama formunu doldurmak zor olmayabilir, ancak hesabınızı rozete layık hale getirmek için gerekli şartları yerine getirmek zor olabilir.

Daha önce de gördüğünüz gibi, hesabınızın doğrulanabilir hale gelmesi için Hesabınızın Instagram için karşılaması gereken birkaç husus vardır. Bu bölümde, bu dört kriterin her birini nasıl karşılaabileceğinizi göreceksiniz.

Tamamlayın

Tam bir hesaba sahip olmak en kolay gereksinimdir. Instagram’a göre bu, “hesabınızın herkese açık olması ve bir biyografi, profil fotoğrafı ve en az bir gönderiolması gerektiği” anlamına gelir. Profiliniz diğer sosyal medya hizmetlerine ‘ekle’ bağlantıları içeremez.”

Örneğin, Microsoft’un doğrulanmış hesabı, yukarıda belirtilen üç kriterin her birine uyduğundan tam bir biyografiye sahiptir:

Microsoft's Instagram front page

Gördüğünüz gibi, onların bio bu hesap kendi resmi hesabı olduğunu açıklar – rozet onayladığı bir şey – ve aynı zamanda onların temel marka mesajı vitrinler.

Hesabınız bu üç kriterin bazılarını veya tümünü karşılamıyorsa, fotoğrafınızı ve biyografinizi eklemek için zaman ayırın ve en az bir gönderi yayınlayın. Tabii ki, bu sadece başlangıç.

Otantik

Başka bir nispeten kolay gereksinimi. Hesabınızın gerçek olarak kabul edilebis olması için Instagram, hesabın “gerçek bir kişiyi, kayıtlı bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmesi gerektiğini” söylüyor.

Kendiniz için başvuruyorsanız, devlet kimliğiniz rozeti almaya çalışan gerçek kişi olduğunuzu kanıtlayacaktır.

İşletmeniz için başvuruyorsanız, Instagram orijinalliğini nasıl temsil edilebildiğini açıklamaz. Büyük olasılıkla, adınız ve kimliğiniz, belirli bir şirket için çalıştığınızı göstermelidir.

Adınız ve markanız LinkedIn’de ve web sitenizde ortaya çıkarsa, Instagram çalışanlarının sizin gerçek olduğunuzu görebileceğini varsayabiliriz.

Socialbakers rozetine başvursaydım, şirket için çalışmadığım için bunu alamadım. Instagram hiçbir yerde şirket için çalıştığımı bulamazdı, böylece benim orijinalliğimi kanıtlayamazlar. Ama CEO olsaydım, kolayca gerçek sayılırdım.

Markanın arkasındaki kişi olduğunu nasıl kanıtlayabilirsin? Göz önünde bulundurmanız gereken bazı seçenekler var:

Makalelerde alıntı alın
Etkinliklerde konuşun
Şirketi kişisel hesaplarınızda tanıtın (Instagram, LinkedIn, vb.)

Her durumda, böylece adınızı ve marka birlikte göstermek şirketin temsil hareket etmek istiyorum.

Orijinalliğinizi kontrol etmek için, adınızı ve şirketinizi Google’da aratın (örn. “Ivan Kreimer + Socialbakers”) ve ne bulduğunuza bakın.

Hiçbir şey bulamazsanız, Instagram’ın sizi reddetmesi olasıdır. Ancak adınızın ve markanızın birlikte gösterdiği birkaç durum bulursanız, muhtemelen bu gereksinimi karşıladığınızdan emin olabilirsiniz.

 

Önemli

Statüsahibi birini düşündüğünüzde, dikkatinize layık birini düşünürsün.

Benzer şekilde, Instagram hesabınızın kayda değer olması için “tanınmış, yüksek oranda aranan kişi, marka veya varlığı temsil etmesi gerektiğini” söylüyor. Birden çok haber kaynağında yer alan hesapları gözden geçiriyoruz ve ücretli veya tanıtım amaçlı içeriği gözden geçirilen kaynaklar olarak görmüyoruz.”

Bunu ikiye ayıralım. Bunlardan ilki iyi tanınmaya veya çok aranmasına odaklanır.

Instagram’ın tanınmış sitelerde veya çevrimiçi dergilerde adınızın veya markanızın anAnları için arama yaptığı varsayAbiliriz. Muhtemelen bir markanın yüksek hacimli aramalara sahip olup olmadığını görmek için bir Google anahtar kelime araştırması veya diğer nicel analizler gerçekleştirin.

Yine, instagram bunu nasıl yaptıklarını belirtmediği için bunlar kişisel varsayımlar. Eğer durum buysa, o zaman:

Dergi, gazete, etkili bloglar ve marka kötü şöhret için kanıt olarak hareket diğer medya basın bahseder alın
Markanızın çevrimiçi olarak iyi bir arama hacmi elde edilebilsin diye pazarlamaüzerinde çalışın

Örneğin, Socialbakers sık sık etkili sanayi yayınları, onun kötü şöhret vurgulayan bir şey bahsedilen alır.

Screenshot from MarTech Today story

If possible, add all the proof you have, including the ideas from above and others, like awards, testimonials, or clients in your website in case the Instagram verification team searches there.

Socialbakers homepage

Make sure that all of your examples are easy to access online so if a person is trying to check your brand notoriety, they can easily do so.

Socialbakers on a Google search

İkinci bölüm – ödenen değerlendirmeleri – anlamak kolaydır, ama daha fazla inceleme hak ediyor.

Markanız çok fazla Instagram reklamı yapıyorsa veya etkileyici pazarlama kullanıyorsa, instagram inceleme sürecinde ücretli reklam yapmayı düşünmediği için markanızın şöhretini genişletmek için bunu bir pazarlama aracı olarak indirim yapmak istersiniz.

Tüm gereksinimleri, bu muhtemelen karşılamak için en zor. Bunu başarmak için biraz zaman alacaktır, ancak Instagram tarafından doğrulanmış almak için hesabınız için üzerinde çalışmanız gerekir.

Benzer -siz

Son olarak, bu gereksinim devletler:

Hesabınız, temsil eden kişinin veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Dile özgü hesaplar için istisnalar dışında kişi veya işletme başına yalnızca bir hesap doğrulanabilir. Genel faiz hesaplarını doğrulayız (örnek: @puppymemes).

Bu biraz açık gelebilir, ama Instagram ne açıklamaya çalışıyor hesabınız Instagram’da markanızın tek temsili olmalıdır.

Bu, markanız için ülke veya dile özgü hesaplar için farklı hesaplarınız yoksa. Bu Walmart, kanada ve Meksika için özel kanallar da dahil olmak üzere birçok doğrulanmış hesapları vardır durumda:

Instagram bios for Walmart accounts

Markanızın fan hesapları varsa, o zaman hesabınız resmi olduğunu bio üzerinde net yapmak isteyebilirsiniz. Daha da iyisi, bunu resmi hesabınıza bağlanabilmeleri için fan hesaplarınıza iletmek istiyorsunuz.

Instagram’da Doğrulanamıyorsanız Ne Yapabilirsiniz?

Her başvuru sürecinde olduğu gibi, ret mümkündür. Neyse ki, Instagram doğrulama rozeti için başvuruda söz konusu olduğunda oldukça açıktır.

Daha önce de belirtildiği gibi, eğer başvuruda bulunur ve rozeti alamazsanız, 30 gün sonra yeniden başvurabilirsiniz. Yeniden başvuruyla ilgili herhangi bir sınır veya ceza yoktur, bu nedenle reddedilirseniz denemeye devam edin.

Ancak Instagram onaylı rozetini almak bir piyango değildir; rozeti sadece süresiz olarak yeniden başvurarak alamazsınız. Instagram sizi reddediyorsa, bunun nedeni hesabınızın gereksinimleri karşılamasıdır, bu nedenle Instagram etkileşimini artırarak onların kriterlerini karşılamaya yönelik çalışmanız gerekir.

Dört gereksinimleri itibaren, karşılamak için en kolay bütünlük ve teklik vardır. Eğer reddedilirse, markanızın daha otantik ve kayda değer hale gelmesi için çalışması gerekir. Daha ilgi çekici video içeriği oluşturma veya daha ilgi çekici Instagram altyazıları yazmaya yönelik adımlar atmanız gerekebilir.

Markanızı iyice analiz edin ve Instagram moderatörlerinin bunu gerçek veya kayda değer olarak görmediğini düşündüğünüz markanızın neler kaçırdığını düşünün. İşte size yardımcı olacak bazı fikirler:

Markanız yetkili medya kuruluşlarında bahsedildi mi? Kaç kere? Değilse, hangi sitelerde söz almak için odak olabilir?
Sitenizde hangi sosyal kanıtdan yararlanabilirsiniz? Hiç ödül kazandın mı? Büyük markalar hiç şirketinizle çalıştı mı?
Markanız ayda kaç Google arama sıyrık? Bunu öğrenmek için Google Anahtar Kelime Planlayıcı gibi bir araç kullanın.

Bu verileri toplarken, bulabildiğiniz her türlü kanıtı eklemek için evinizi ve sayfalarınızı değiştirmeyi düşünün. Instagram moderatörleri büyük olasılıkla markanızın orijinalliğini ve kötü şöhretini ölçmek için bu sayfaları izleyecekler.

Paket

Instagram’da doğrulanmış olmak, popüler ve tanınmış bir markayı geliştirmek için yıllarca süren çalışmaların doruk noktasıdır.

Markanız sektörünüzde gerçekten etkiliyse, Instagram onaylı rozetinize başvurmanız oldukça kolay olacaktır. Emin değilseniz, o zaman marka doğrulanmış almak için gerekli ün alır böylece pazarlama üzerinde çalışmak.

Markanız Instagram doğrulama rozetini aldıktan sonra, markanız sonunda etkili bir hesap statüsü elde edecektir.
Bio: Ivan Kreimer Leadfeeder ve Campaign Monitor gibi SaaS işletmelerin eğitim içeriği oluşturmasına yardımcı olan serbest içerik pazarlamacısıdır. Eğlencesinde, insanların serbest yazar olmalarına yardım etmeyi sever. SosyalBakkal gibi siteleri okumak akıllı insanlar için yazma yanı sıra, Ivan da Girişimci, MarketingProfs, Shopify, ve diğerleri gibi sitelerde yazmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.