TikTok katlanarak büyüyor, pazarlamacıların ve reklamverenlerin de ilgisi artıyor. Markalar sürekli olarak TikTok’ta tanıtım yapmak için yeni yollar bulmaya çalışıyor – dünya çapında aylık 800 milyondan fazla aktif kullanıcı kitlesine ulaşmaya çalışıyor. Etkileyici pazarlama kampanyalarınız için TikTok etkileyicileri ile iletişim kurmaya başlamadan önce, pazarlamacılar için TikTok etkileyicilerle nasıl çalışılacağını bilmesi önemlidir. Natalia Sisik, TikTok Musical.ly olduğunda bile başlayarak Polonya’daki TikToks orijinal etkileyicilerinden biridir. TikTok’ta 1.7 milyondan fazla takipçisi olan Natalia’nın içeriği komedi skeçleri, şarkı söyleme, yemek pişirme, seyahat, röportajlar, DIY’ler ve merakını artıran her şeyle doludur. Natalia Sisik’in TikTok ile olan yolculuğuna ve markalarla işbirliğine bir göz atın: Bize kendinizden bahseder misiniz? TikTok’a ilk olarak bir platform olarak nasıl geldiniz? TikTok üzerinde çalışmaya başlamadan önce, aslında Müzikaldi. 2018’de başladığımda, sadece 3k takipçimiz olan Facebook ve YouTube’da erkek arkadaşımla kapaklar yayınladım. İlk kez TikTok’u bize Musical.ly’yi gösteren yaratıcısı Magic of Y’den duydum. Ve yetenek, dans, komedi, yemek pişirme veya spor göstermek için harika bir uygulama olduğunu söyledi. Bir hesap oluşturmamı önerdi ve 2018’de oldu.

TikTok’un erken bir uygulayıcısı olarak, platformun nasıl geliştiğini nasıl söylerdiniz? Musical.ly üzerinde çalışmaya başladığımda, bu uygulama dönüşmeye yeni başlamıştı. Kayıtlara Mayıs 2018’in sonunda başladım ve Eylül ayında uygulama TikTok oldu. TikTok’ta oluşturmaya başladığımda dudak senkronizasyonu videoları hala popülerdi, ancak kesinlikle daha az tanıtıldı. Komediler, dans, yemek pişirme, vloglar, makyaj, moda, yetenek ve spor en iyi şekilde çalıştı. Şu anda, daha önce içerik oluşturucuların seslerini kullanmadan çoğunlukla müzik eklediği konuşulan vlog’ların büyük popülaritesini görebilirsiniz. Kullanıcı yaşlarında da bir değişiklik var. 16 yaşın altındaki kişiler TikTok’ta gizlidir ve videoları Sizin İçin bölümünde görünmez. Lives’e yaklaşım da değişti ve eskiden Lively adı verilen ayrı bir uygulama vardı ve sürekli olarak teşvik edildi. Şimdi, içerik oluşturucunun Yaşamları seçeneği o kadar popüler değil. Ayrıca, Lives üzerinden hediye satın alma konusunda bir kısıtlama olmuştur. Artık sadece 16 yaşından büyük insanlara hediye alıp gönderebiliyorum.

Ayrıca TikTok’ta yayın yapabilmek için 16 yaşında olmalısınız. Platformda 1,7 milyon etkileyici bir takipçiniz var. Topluluğunu nasıl büyüttün? Bize stratejiniz hakkında bilgi verebilir misiniz? En önemli strateji düzenlilik – kayıt eğilimleri ve modaya uygun müzik. İyi aydınlatma ve iyi video kalitesine sahip olmak da önemlidir. Daha da önemlisi izleyicilerin filmi baştan sona izlemeleri. TikTok pazarlamacılar arasında yeni bir konu haline geliyor. Eğlenceye katılan markalar hakkındaki düşünceleriniz neler? Şu anda, TikTok’ta yalnızca etkileyicili marka kampanyaları değil, aynı zamanda TikTok’ta gerçekten iyi çalışan reklamlar ve marka profilleri de görüyorsunuz. Bu markalara örnek olarak Zaful, Washington Post ve Netflix verilebilir. TikTok’ta Influencer pazarlaması oldukça yeni. TikTok’ta bir etkileyiciyle işbirliği yapmak isteyen bir markaya ne tavsiye edersiniz? Her şeyden önce, TikTok bu tür reklamları sevmediğinden, videonun olabildiğince doğal görünmesi ve müdahaleci bir kampanya olmaması için içerik oluşturucunun talimatlarını dinlemek. İşbirliğine başlamadan önce, verilen bir sanatçının belirli bir kampanyayla eşleşip eşleşmeyeceklerini görmeye değer. Çoğu zaman, takipçi sayısı, influencer pazarlamasında tek önemli faktör değildir. TikTok’ta diğer sosyal medya platformlarına kıyasla başarılı olmak için ne gerekiyor? Diğer platformlarla ortak birçok bölüm olduğunu düşünüyorum (örn. Düzenlilik veya özgünlük).

Bununla birlikte, TikTok’ta bahsettiğim gibi, görünürlüğünüzü almak için popüler trendleri veya trend müzikleri kullanabilirsiniz. TikTok ile ilgili en önemli şey, videonuzu 5 milyon görüntülemeye çıkarmak için çok sayıda takipçiye sahip olmanıza gerek olmamasıdır. 5 adede kadar takipçiniz olabilir ve videonuz yeterince çekici ise potansiyel olarak 10 milyon izleyiciye ulaşabilirsiniz. Markaların platforma katılmadan önce dikkate alması gereken 1 numaralı şey nedir? Yeni başlayanların içeriği, platformun yönergelerine uyum sağlamalıdır: dikey video ve ilginç içerik. İzleyicinin, ürünleri doğrudan tanıtmadan videoyu baştan sona izlemek istemesi gerekir; ürünün videoda doğal olarak dokunması gerekir. Birçok insan TikTok’un daha genç bir kitleye uygun olduğuna inanıyor. Bu konudaki düşünceleriniz neler? Bence bu platformda herkes yaşından bağımsız olarak yerlerini bulabilir. Şu anda, yaşlı insanlar için gençlerden daha fazla içerik olduğunu düşünüyorum. TikTok’ta hangi gelişmeleri görmek istersiniz? Şu anda özlediğiniz işlevler var mı?

Böylece video uygulamasında düzenleme ve kayıt yaparken kaliteyi kaybetmez. Kategoriler ayrıca örneğin Komediler, Yemek Pişirme, Makyaj gibi yararlı olabilir. Paket Servisi TikTok influencer pazarlama söz konusu olduğunda, TikTok etkileyicileri markanızla kitleleri arasında bir köprü kurabilir. Ve herhangi bir influencer işbirliğinde anahtar faktör güvendir. Markaların, herhangi bir kampanyaya başlamadan önce etkileyicinin bakış açısını ve marka işbirliği deneyimini anlamaları gerekir. Marka etkileyiciye güven duyduğu sürece, markalar etkilenenlerin kitleleri ile daha derin bir bağlantı geliştirebilir ve sosyal medya kampanyaları için ihtiyaç duydukları sonuçları elde edebilir. Kitleleriniz için en iyi etkileyicileri keşfetmek ve tüm kampanyalarınız için doğru etkenleri takip etmek üzere bir influencer pazarlama platformu kullanarak başlayabilirsiniz. Kampanyanız İçin Bugün Mükemmel Etkileyici Bulun Hemen Başlayın Alyssa Aquinoİlgili KonularInfluencer PazarlamaTikTok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.