Ofise sorunsuz bir geçiş yapmak için şirketler, koronavirüsün etkisinin sadece kişisel yaşamlarımız için değil, işyeri için de geçerli olan büyük yaşam tarzı değişikliklerine yol açtığını akılda tutmalıdır. İşverenlerin güvenli ve hijyenik bir çalışma ortamı sağlamak için yeni bir sorumluluğu olduğu için, en azından şimdilik küçük alanlara ve paketlenmiş toplantı odalarına veda edin.

Ek olarak, yeni koronavirüs, birçok kişinin ofis güvenliğini çevreleyen artan kaygı yaşadığı için çalışan duygularını değiştirdi. Halkın kaygısını hafifletmek için zaman büyük bir rol oynayacak olsa da, şirketlerin çalışanlar için duygusal geçişi kolaylaştırmak için atabilecekleri birkaç adım vardır.

Kısa vadeli düzeltmelerden uzun vadeli tasarım değişikliklerine kadar şirketler, işyerinde politikanın kalbinde hijyeni korurken çalışanların güvenini artırmanın bir yolunu bulmalıdır. Güvenliği koruyan ve çalışanların moralini yeniden inşa eden başarılı bir ofis yeniden entegrasyonu sağlamak için bu 15 basit adımı inceleyin:

1. Ofis Genelinde Dezenfeksiyon İstasyonları Var

Ofis alanını hijyenik tutmak için önemli bir ilk adım, dokunduğumuz yüzeylerin korunması ile başlar. Dezenfektanların ofis genelinde hazır bulunması mikropların / virüslerin yayılmasını önlemenin ve dışarıdaki kirleticilerin çalışanlara maruziyetini sınırlamanın harika bir yoludur.

Ofis alanları, çalışanları gün boyunca sürekli olarak ellerini dezenfekte etmeye teşvik etmek için girişe ve binanın etrafına dezenfektanlar yerleştirmelidir. Bu bir beyinsiz gibi görünse de, dezenfektanlar çoğu zaman zararlı patojenlere karşı ilk savunma hatlarından biridir.

2. Çalışanlara Maske Sağlayın

COVID-19’dan sonra ofise geri dönmek hem korkutucu hem de sinir bozucu olabilir. Çalışanlar, birçokları için ilk kez bir kamusal alana geri döndüğü için sağlık ve güvenlikleri hakkında anlaşılır bir şekilde endişe duyuyorlar. Bununla birlikte, yeni ofis politikaları bu endişeleri tanımalı ve yüz maskeleri sağlayarak çalışanların endişelerini hafifletmeye çalışmalıdır.

Bu, başkalarının yakınında çalışan veya patojenlere karşı ekstra bir koruma bariyeri ile daha rahat hissedenler için oldukça yararlı olabilir. Yüz maskeleri sağlamak, şirketin işe döndüklerinde çalışanları güvenli ve sağlıklı tutma taahhüdünü de gösterir.

3. Ofise Gitmeyi Zorunlu Yapmayın

Bir Twitter çalışanı, muhtemelen ofise geri dönmeniz gerekecek. Bununla birlikte, birçok insan hala koronavirüsün yıkıcı etkileriyle boğuştuğu için tüm ofisi bir kerede hatırlamak o kadar iyi bir fikir değil.

Sağlık sorunları ya da aile sorumlulukları olsun, birçok çalışan uzaktan çalışmayı tamamen bırakamaz. Şirket politikalarının, koronavirüsün toplum üzerindeki etkisini dikkate alması ve uyum sağlamakta zorlananlar için işleri kolaylaştırmak için bir miktar esneklik katması önemlidir. Uzaktan bağlı kalmanın en iyi yolu video konferanstır; beş yararlı ipucu ile görüntülü arama kalitesini nasıl artıracağınızı öğrenin.

4. Düzgün Uzaktan İşbirliğini Etkinleştirmek için Dijital Araçları Kullanın

Dijital dönüşüm, COVID-19 sırasında tüm işletmeler, markalar ve işletmeler için dönüşümde kritik bir rol oynamıştır. Sadece uzaktan çalışmayı mümkün kılmakla kalmadı, aynı zamanda birçok işletmenin kriz döneminde gelişmesine de izin verdi.

Bu nedenle, ofis alanlarının, çeşitli çalışanlar evde kaldıkça uzaktan işbirliğini sürdürmek için dijital dönüşümün kullanımını güçlendirmesi çok önemlidir. Toplantı odalarını video konferans teknolojisiyle bağlamak ve tüm çalışanlara güvenilir bir VPN sağlamak uzaktan işbirliğini geliştirmenin sadece birkaç yoludur. Koronavirüsün yeni dijital dönüşüm dalgalarını nasıl oluşturduğu ve işletmenizin bundan nasıl öğrenebileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

5. Masaların ve Açık Alanların Yeterli Yere Sahip Olmasını Sağlayın

Şirket ofisleri, çalışanlar tarafından sosyal mesafelenme uygulamasını uygulamak için açık alanları ve mobilyaları yeniden düzenlemeyi düşünmelidir. Gün boyunca konuşacak birine sahip olmak güzel olsa da, yakınlardaki masalar hızla tüm ofisi mikropları birbirine yayma tehlikesine sokabilir.

Çalışırken çalışanları güvende tutmanın harika bir yolu, masaları en az altı fit veya 1,8 metre aralıklarla yeniden düzenlemekle başlar. Ayrıca kat planının, çalışanların karşı karşıya kalmamaları için yeniden yapılandırılması da önerilir. Bu, her çalışana ofisteyken güvenli ve yarı korunaklı bir çalışma ortamı sağlar.

6. Toplantı Odalarında İzin Verilen Kişi Sayısını Sınırlayın

Hepimiz ortak toplantıları kaçırdığımız kadar havasız bir konferans salonu virüsler için bir üreme alanı olabilir. Uygun fiziksel uzaklaştırma önlemlerine uyurken kaç kişinin toplantı odasını güvenli bir şekilde işgal edebileceğini belirlemek önemlidir. İlave sandalyelerin çıkarılması ve işaretçilerin yerleştirilmesi sınırın uygulanmasına yardımcı olacaktır.

Çok sayıda katılımcı gerektiren toplantılar için ofisler, güvenli sosyal mesafeyi kolaylaştırırken herkesi döngüde tutmak için her toplantı odasını konferans çağrı teknolojisiyle donatmayı düşünmelidir.

7. Penceresiz Küçük Toplantı Odalarını Kapatın

Virüslerin doğası gereği, ofis binalarının çalışanları tekrar kabul etmeden önce kötü havalandırmalı küçük alanları kapatması çok önemlidir. Ayrıca, tüm çalışanların binaya girmek ve ortak alanları kullanmak için yeni prosedürleri anlamaları önemlidir.

Bu sorun, pencerelerin açılması ve alan boyunca havalandırmanın artırılmasıyla hafifletilebilir. Çalışanların güvenli bir şekilde 6 feet mesafeyi koruyamayacakları alanlar varsa, bu sorunlu noktaları gidermek işverenlerin görevidir.

8. Ofis Kapasitesini Yönetme

İşyerine yeniden entegre olan çalışanlar için daha yumuşak bir geçişi desteklemek için şirketler, sabah ve öğleden sonra gibi kademeli vardiyalar sağlamayı veya belki de haftaya kadar bölmeyi düşünmelidir. Bu işgücünü bölme yöntemi, başkalarıyla teması sınırlarken ofis kapasitesini minimumda tutacaktır.

Hangi çalışanların ofise katılacağını belirlemenin en iyi yolu, mevcut çalışma saatleri için bir kayıt sayfası dağıtmaktır. Temel ekiplerin birlikte çalışabilmesi için bölüm yöneticilerinden zaman bloklarını dağıtmalarını istemek daha etkilidir.

9. Windows’u Sık Açma

Çoğumuz yaz aylarında pencereleri açmayı tercih etmese de, şirket ofislerinin havalandırmayı iyileştirmek için alması gereken bir önlem. Aslında, göre ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, pencereleri açarak veya klimayı ayarlayarak evinizde veya ofisinizde havalandırmayı artırmak, sakinleri sağlıklı tutmanın önemli bir yolu olabilir.

Ofis alanları, pencereleri çalışma günü boyunca açık tutarak bina havalandırmasını geliştirmek için çaba göstermelidir. Temiz havanın mikroskobik tükürük damlacıklarını öksürme, hapşırma, konuşma, teneffüs etme ve ekshalasyondan dağıtma olasılığı daha yüksektir. Böylece çalışma alanını ve içindeki çalışanları zararlı virüslerden korumak.

10. Sadece Bireysel Olarak Paketlenmiş Yiyecekleri Dağıtın

Herkes, lezzetli ve tatlı atıştırmalıklarla dolu bir ofis mola odasının en iyi tür olduğunu bilir. Ancak, ofisler sağlık ve güvenliklerini korumaya odaklandıkça, çalışanlar ev yapımı ikramlara ve paylaşılabilir ürünlere veda etmelidir.

Tek tek paketlenmemiş yiyecekler, atıştırmalıklar veya içecekler zararlı mikropları barındırmaya ve yaymaya karşı savunmasızdır. Bu nedenle, ofiste hiç kimse herhangi bir semptom göstermese bile, gıda maddelerini tamamen ayrı tutmak önemlidir.

11. Çalışanlara Kısıtlamaları Hatırlatmak İçin Dahili Posterleri Kullanma

İç posterlerin yardımıyla çalışanlara yeni politikaları ve prosedürleri hatırlatmak her zaman iyi bir fikirdir. İster sık ​​sık ellerinizi yıkamak ister sıkışık alanlardan kaçınmak için bir uyarı olsun, ofis güvenliğini bilgilendirmek ve teşvik etmek için poster kullanmak yeni kurallar uygulamak için olumlu bir yöntemdir.

Çalışanlara sosyal mesafeyi uygulamalarını hatırlatmak ve yakın temastan kaçınmak için ofisin ortak alanlarının yakınında iç posterler kullanmak yararlıdır. Ayrıca, işçilerin varışta ellerini dezenfekte etmelerini istemek için onları ofis girişinin yanına dahil etmeniz önerilir.

12. Değişiklikleri Dahili Kanallar Arasında Sıkça İletin

Koronavirüs boyunca hepimizin öğrendiği bir şey, şeylerin aniden değişebileceğidir. Bu nedenle, şirketlerin ofis politikasındaki veya güvenlik kurallarındaki değişiklikleri çalışanlarla paylaşmak için bir iletişim kanalını korumaları son derece önemlidir.

İster e-posta, ister Slack veya başka bir şey yoluyla olsun, çalışanlar sürekli olarak ofisin mevcut sağlık durumu hakkında güncellemeler almalıdır. Tüm çalışanların önemli öğeleri anlamasını ve yürürlükteki uygulamalar ve prosedürlerle kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak önemlidir.

13. Esnek Programların Yoğun Olmayan İşe Geçişi Teşvik Etmesine İzin Ver

Ofis alanlarının güvenli hale getirilme potansiyeli olmasına rağmen, çoğu toplu taşıma seçeneği yoktur. İşverenler, çalışanları tekrar işe çağırmanın, birçoğunun çoğu zaman diğer insanlarla dolu olan metro, otobüs veya trene binmesini gerektireceğini akılda tutmalıdır.

İşletmelerin çalışanlarına biraz sevgi gösterebilmesinin harika bir yolu, işçilerin yoğun saatlerde sıkışık toplu taşımayı önleyebilmeleri için esnek çalışma programlarına izin vermektir. Ofis içinde ve dışında çalışanların sağlığını korumaya yardımcı olacak ek bir adımdır.

14. Yaygın Olarak Kullanılan Yüzeyleri ve Alanları Dezenfekte Edin

Daha önce de belirtildiği gibi, topluluk yüzeylerini temiz ve dezenfekte etmek önemlidir. Buna mutfak alanı, tuvaletler, konferans salonları, fotokopi makineleri, tarayıcılar ve diğer kamu ekipmanları dahildir. Ofisler, diğerlerini kullanımdan önce ve sonra yüzeyleri dezenfekte etmeye teşvik etmek için yakındaki dezenfektan malzemeler veya dezenfektan mendiller sağlayabilir.

Buna ek olarak, işletmeler yine de gerekli işlevi sağlarken paylaşılan yüzeylere veya ekipmanlara erişimi azaltmanın veya sınırlandırmanın yollarını araştırmak isteyebilirler. Bu, mutfak alanının kapatılması ve konferans salonlarının kullanımının sınırlandırılmasıyla gerçekleştirilebilir.

15. Mesafeyi Teşvik Etmek için Yer İşaretlerini Kullanın

Kahve makinesi için sırada dururken veya bir meslektaşınızı koridorda geçirirken altı metre uzakta durmak, göründüğü kadar basit olmayabilir. Faydalı bir şekilde ofisler, çalışanları işyerinde işaretleyicilerin yerleştirilmesiyle başlarken çalışanları sosyal mesafeyi uygulama konusunda bilgilendirebilir ve zorlayabilir.

Altı metrelik mesafeyi gözle göremeyen çalışanları ağırlamanın harika bir yolu, güvenli bir sosyal mesafeyi gösteren yere bant yerleştirmektir. Bu, aynı zamanda, ofisin ortak alanlarında her altı fitlik alanı etiketleyen duvardaki posterler aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Götürmek

COVID-19’un etkisi, genel ofis ortamında operasyonların nasıl devam edeceği de dahil olmak üzere, işin sayısız yönünü değiştirmiştir. Birçoğumuz evden çıkmak için kaşınıyorken, şirketler ofis tam olarak dönmeden önce yerine getirmek için sayısız görevle boğuşuyor.

İşletmeler, güvenli bir ofis ortamı oluşturma ve geri dönen çalışanları işteyken virüs yakalamaya veya yaymaya karşı koruma sorumluluğuna sahiptir. Bununla birlikte, işçileri ofise davet etmeden önce işletmelerin akılda tutması gereken birkaç şey var:

  • Sosyal mesafeyi, havalandırmayı uygulamak ve ortak yüzeylerin kullanımını sınırlamak için işyeri ortamının fiziksel olarak değiştirilmesi gerekir.
  • Ofis alanları ağır bir dezenfektan tedarikini gerektirecek ve girişe özel dikkat gösterilerek dezenfekte edici mendil ve spreyleri ofis genelinde hazır hale getirmelidir.
  • Yumuşak bir geçiş esneklik gerektirir, yani şirketler aynı anda sınırlı sayıda çalışanı ofise getirirken uzaktan çalışmaya izin vermeye devam etmeye teşvik edilir.
  • İşletmeler, çalışanların sağlığını yeniden entegrasyon listesinin en üstünde tutmalıdır; yüz maskeleri, mikrop öldürücüler ve esnek programlar sağlamak ofis hijyenini korumanın harika yoludur

Hayat yavaş yavaş normale döndüğünde, kendimizi başkalarını ve kendi sağlığımızı korumak için ekstra önlemler alırken buluruz. İşyeri asla tam olarak eskisi gibi olmasa da, gelecek grip mevsimlerinde kesinlikle daha güvenli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.