Müşteriler veya takipçilerle etkileşim kurmak için Instagram Doğrudan Mesajları kullanıyor musunuz? Aynı soruları tekrar tekrar cevaplamak için harcadığınız zamandan tasarruf etmek ister misiniz?

Bu makalede, Instagram Hızlı Yanıtlarını iş için nasıl kullanacağınızı öğrenecek ve geçmiş doğrudan iletileri nasıl hızlı yanıtlara dönüştüreceğinizi öğreneceksiniz.

Doğrudan mesajlar (DM’ler) için Instagram hızlı yanıtlarını nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek için, takip etmesi kolay bir izlenim için aşağıdaki makaleyi okuyun veya bu videoyu izleyin:

Instagram Hızlı Yanıtları Nedir?

İşletmeler, müşteri hizmetleri ve izleyicileriyle etkileşimde bulunmak için Instagram DM’lerini sever, ancak birçoğumuz aynı soruya sürekli yanıt vererek başparmaklarımızı yaktık. Neyse ki, Instagram’ın hayatınızı biraz daha kolay hale getirmek için DM’lere hızlı cevapları var.

Instagram hızlı yanıtları, Instagram DM’leri aracılığıyla sık sorulan soruları yanıtlamak için önceden ayarladığınız yanıtlardır. Hızlı bir cevap ayarladıktan sonra, bir soruya hızlı bir şekilde yanıt vermek için otomatik olarak bir DM’ye ekleyebilirsiniz.

Not: Hızlı yanıtlar yalnızca Instagram işletme profilleri tarafından kullanılabilir. Kişisel profiller ve içerik oluşturucu profilleri bu işlevselliğe sahip değildir.

Peki, hızlı yanıt olarak ne tür yanıtlar oluşturmalısınız? Yaygın olanlardan bazıları, çalışma saatleriniz, sık sorulan sorular, yol tarifleri, farklı hizmetler için sunduğunuz fiyatlar, iletişim bilgileri veya hatta ücretsiz bir kaynağın bağlantısıdır.

Hızlı yanıtları sevmemin nedenlerinden biri, içeriğinizi yöneten bir ajansınız varsa veya ajanssanız, hızlı yanıtların tümüyle aynı olan açık ve özlü bir yanıt almayı kolaylaştırmasıdır. Bu şekilde, ileti alıcısı için bir karışıklık olmaz.

Hızlı yanıtlar, karışıklık için yer bırakmayan veya başka bir kişinin yanıt vermesini gerektirmeyen çok kesin bir cevap vermek istediğinizde tıbbi ve yasal alanlar için veya son derece teknik bir ortamda mükemmeldir. Hızlı yanıtlar, kartta tutarlı olmanızı kolaylaştırır.

Artık iş için Instagram Hızlı Yanıtları kullanmanın faydalarını bildiğinize göre, bunları nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

# 1: Instagram Hızlı Yanıtını Ayarla

Bir Instagram hızlı yanıtı oluşturmak için Instagram’a giriş yapın ve iş profilinize gidin. Ekranın sağ üst köşesinde, üç satırlı düğmeye dokunun ve açılır menüden Ayarlar’ı seçin.

Ayarlar seçeneğine sahip Instagram işletme profili slayt menüsü

Oradan, İş seçeneğini seçin ve sonraki ekranda Hızlı Yanıtlar’a dokunun.

Instagram işletme profili ayarlarında Hızlı Yanıtlar seçeneği

Daha önce bir Instagram hızlı yanıtı yüklemediyseniz, bir sonraki ekran boş olacaktır ve bir tane oluşturma seçeneği göreceksiniz. Önceden kaydedilmiş bazılarınız varsa, bunları sağ tarafta sağ üst köşede bir tane oluşturmanıza olanak tanıyan bir artı işaretiyle birlikte görürsünüz. Yeni bir hızlı yanıt eklemek için bu artı düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Instagram Hızlı Yanıtlar ekranı

Ardından, hızlı yanıtı ayarlamak için bir ekrana yönlendirilirsiniz. İlk olarak, hızlı yanıt olarak kaydetmek istediğiniz mesajı yazın. “Normal çalışma saatlerimiz pazartesiden cumaya 09: 00-18: 00 saatleri arasındadır” diyebilirsiniz.

Instagram Hızlı Yanıt ekranı ekle


Instagram Pazarlama Eğitimi Alın – Çevrimiçi!

Instagram ile olan etkileşimi ve satışlarınızı artırmak mı istiyorsunuz? Ardından, kanıtlanmış stratejilerini paylaştıkça Instagram pazarlama uzmanlarının en büyük ve en iyi toplantısına katılın. Odaklanmış adım adım canlı talimat alacaksınız organik Instagram pazarlama, içerik oluşturma ve Instagram reklamları. Kanıtlanmış sonuçlar elde eden stratejiler uygularken şirketiniz ve müşterileriniz için Instagram pazarlama kahramanı olun. Bu bir canlı çevrimiçi eğitim etkinliği Social Media Examiner’daki arkadaşlarınızdan.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN – SATIŞ 10 TEMMUZ!

Bunun altına, bu hızlı yanıta uygulamak istediğiniz tek bir sözcük olan bir kısayol yazın. DM’lerinizde bu kısayolu kullandığınızda, hızlı yanıtınız mesajınızı doldurur. Bu yüzden kısa ve tatlı tutun ve kullanmak istediğiniz mesajla alakalı olun. Sonra kaydedin.

# 2: Mevcut Bir Mesajdan Instagram Hızlı Cevap Oluşturma

Muhtemelen önceki Instagram DM’lerinde hızlı yanıt olarak ayarlamak istediğiniz soruların çoğunu zaten yanıtlamış olabilirsiniz. İleride hızlı yanıtlar oluşturmak için önceden gönderilen mesajlardan yararlanmanın hızlı ve kolay bir yolu vardır.

Mevcut bir mesajdan hızlı bir cevap ayarlamak için, bu DM mesaj dizisine gidin ve daha önce cevap olarak gönderdiğiniz mesaja uzun dokunun. Bunu yaptığınızda, Hızlı Yanıt Kaydet seçeneğiyle küçük bir açılır ekran elde edersiniz.

Instagram doğrudan mesajını kaydetmek için Hızlı Yanıt seçeneğini kaydet

Bu seçeneği belirlediğinizde Instagram, mesajı otomatik olarak yeni bir hızlı yanıt olarak doldurur. İsterseniz hızlı bir düzenleme yapın ve kısayol için yeni bir anahtar kelime atayın. Sonra kaydedin ve işiniz bitti.

Doğrudan ileti önceden yüklenmiş

# 3: Instagram Hızlı Yanıtıyla bir DM’ye yanıt verin

Şimdi hızlı yanıtlarınızı ayarladığınıza göre, bunları nasıl kullanıyorsunuz?

Hızlı Yanıt özelliği yalnızca Instagram DM’lerinde kullanılabilir. Yayınlarınızdaki veya bunun gibi başka kapasitelerde bulunan yorumları yanıtlamak için kullanamazsınız.

Bir DM’ye yanıt vermek üzere hızlı bir yanıt kullanmak için, birinin size genellikle bu yanıta neden olacak bir soru sorduğu bir ileti açın. Normalde yanıtınızı yazdığınız mesajın içine kısayol olarak oluşturduğunuz tek kelimeyi yazın.

Aşağıdaki örnekte kelimeyi yazdım HizmetlerHızlı bir yanıt olarak ayarladığım.

Kısayolunuzu yazdıktan sonra, mesaj kutusunda üç nokta içeren küçük bir yorum balonu görürsünüz.

Bu küçük üç noktalı simgeye dokunduğunuzda, Instagram önceden kaydedilmiş mesajınızı doğrudan DM’ye dökecektir.

Instagram hızlı yanıtı

Bu noktada, mesaj tamamen özelleştirilebilir. Kişiselleştirebilir, biraz bilgi değiştirebilir veya yollamak için Gönder’e tıklayabilirsiniz.

Instagram hızlı cevabı alıcıya gönderildi

# 4: Bir Instagram Hızlı Yanıtını düzenleyin

Bazı Instagram hızlı yanıtları oluşturduktan sonra geri dönüp bunları düzenlemek veya silmek kolaydır.

Ayarlarınızdaki Hızlı Yanıtlar ekranında, düzenlemek istediğiniz mesaja dokunun. Ardından, bu iletiyi ve kısayolu içeren Hızlı Yanıtı Düzenle ekranını görürsünüz.

Düzenlemelerinizi oradan yapabilir ve ardından değişikliklerinizi kaydedebilirsiniz. Hızlı yanıtı listeden tamamen kaldırmayı tercih ediyorsanız, kırmızı Hızlı Yanıtı Sil bağlantısına dokunmanız yeterlidir.

Instagram Düzenleme Hızlı Yanıt ekranı

Sonuç

Instagram Hızlı Yanıtlar özelliği, aynı mesajı tekrar tekrar yazmak zorunda kalmadan takipçilerinizden gelen sık sorulan sorulara yanıt vermenizi sağlar. Hızlı yanıtlar ayarlamak için bunları sıfırdan oluşturabilir veya daha önce hızlı yanıt olarak gönderdiğiniz DM’leri kaydedebilirsiniz. Ardından, bir soruya hızlı bir şekilde yanıt vermek üzere bir DM’ye eklemek için uygun cevabın kısayolunu yazmanız yeterlidir.

Ne düşünüyorsun? Instagram hızlı yanıtları olarak ne tür sorular kaydedebilirsiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.