Instagram video reklamlarıyla daha fazlasını mı yapmak istiyorsunuz? Instagram video reklamlarınızı nasıl geliştireceğinizi mi merak ediyorsunuz?

Bu makalede, feed’de iyi performans gösteren Instagram video reklamları oluşturmak için beş ipucu keşfedeceksiniz.

# 1: Instagram Video Reklamınızda Bir Hedef Odaklanın

Reklamverenler genellikle reklamlarından maksimum YG elde etmek için çeşitli hedefler koymaları ve gerçekleştirmeleri gerektiğini düşünür. Bununla birlikte, bu sadece düşük bir dönüşüm oranına yol açar, çünkü çok fazla hedef seçim paradoksunu tetikleyecektir. Çok fazla seçenek olduğunda, izleyiciler bundan sonra ne yapmaları gerektiğini bilemezler ve sonuçta herhangi bir işlem yapmazlar.

Instagram video reklamlarınızdan en iyi sonuçları almak için bir kerede yalnızca bir hedefe odaklanın. Belirlediğiniz hedef genel işletme hedefinize bağlı olacaktır. Satış oluşturmak istiyorsanız, dönüşüm için optimize edilmiş bir açılış sayfasına daha fazla trafik çekmeye odaklanın. Marka imajınızı iyileştirmek istiyorsanız, işletmenizi olumlu yansıtan bir video oluşturun ve mümkün olduğunca çok görüntüleme elde etmeye çalışın.

İnsanların tek bir amaca yönelik harekete geçmesini istiyorsunuz.

Örneğin, bir e-Ticaret mağazası işletiyorsanız ve satışları artırmak için reklam yayınlıyorsanız, video reklamlarınızı shoppable yapabilirsiniz. Instagram, açılış sayfasına giden reklamlarınıza bir harekete geçirici mesaj (CTA) eklemenize olanak tanır, ancak yalnızca bir sayfaya bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu nedenle, reklamlarınızda birden fazla ürün tanıtıyorsanız, yalnızca reklam için özel bir sayfa oluşturmanız ve o sayfadaki tüm ürünlere bağlantılar eklemeniz gerekir. Neyse ki, bunu yapmanın daha kolay bir yolu var: Instagram shoppable gönderileri.

Alışveriş yapılabilir bir yayın, Instagram reklamlarınızdaki birden fazla ürüne bağlantı vermenizi sağlar. Bu şekilde, kullanıcıların yalnızca açılış sayfalarını ziyaret etmek için ilgilendikleri ürünleri tıklamaları gerekir. Bu, aynı zamanda size zaman kazandıracaktır, çünkü her reklam ayarladığınızda özel bir giriş sayfası oluşturmanız gerekmez.

Shoppable video yayınlarıyla başarılı olan bir şirket Natori. İç çamaşırı ve giyim markası, aşağıdaki gibi video yayınlarını paylaşır ve videoda gösterilen ürünleri etiketler. Kullanıcılar videoyu gördüğünde, alışveriş çantası simgesi (sol alt köşede) ürün etiketleri olduğunu belirtir.

ALT


Görüntüleyenler alışveriş çantası simgesine dokunduklarında, videoda etiketlenen tüm ürünleri görebilirler.

ALT

Videolar için shoppable yayınları ayarlamak için Instagram ile shoppable post entegrasyonu olan iyi bir e-Ticaret oluşturucusu kullanmanız gerekir.

# 2: Instagram Video Reklamınızı Feed Tüketimi İçin Optimize Edin

Instagram video reklamları 120 saniye uzunluğunda olabilir, ancak Instagram’ın izin verdiği için uzun reklamlar oluşturmanız gerekmez. Aslında, daha kısa videolar daha iyi sonuçlar sağlayabilir. Göre HubSpot araştırması, 26 saniye uzunluğundaki videolar Instagram’da en fazla etkileşimi sağlar.

Bu yüzden videolarınızı mümkün olduğunca özlü hale getirin. Videolarınızı dilice dallamak ve 120 saniyeye kadar uzatmak yerine, ana noktaya hızlı bir şekilde ulaşın ve CTA’nızı erkenden tanıtın.

Kısa bir süre önce karşılaştığım iyi bir kısa video reklamı Smart Mike + ‘dan geldi. Video kısa ancak gerekli tüm bilgileri içeriyor. Ayrıca, reklamınızda daha az bilgi sağladığınızda, daha fazla merak yaratacak ve kullanıcıların daha fazla bilgi edinmek için açılış sayfasını ziyaret etmeleri gerekecektir.

ALT

En İyi Bilgilerinizi İlk Saniyeler İçinde Paylaşın

Başarılı bir Instagram video reklam oluşturmak için AIDA (Dikkat, İlgi, İstek ve İşlem) modelini izlemeniz gerekir. Genellikle, küçük resim dikkat çekme işini yapar, ancak otomatik oynatmayı açmış olan Instagram kullanıcıları muhtemelen görmezler. Bu yüzden aynı zamanda Dikkat (otomatik oynatma özelliği açık olan) kullanıcıları bağlamak için ilk birkaç saniyede videonun bir kısmı.

Hedef kitlenizin zihninin en üstünde hangi acı noktasının olduğunu düşünün ve videonuzun ilk birkaç saniyesinde konu hakkında konuşun. Daha sonra, faiz ve arzu etmek çözüm ve ürününüz hakkında konuşarak. Yine, görüntüleyenlerin izlemeye devam etmesini sağlamak için bu bölümü çok kısa tutun.

Hemen nasıl dikkat çekileceği konusunda iyi bir fikir edinmek için SEMRush’tan bu reklama göz atın. En başından itibaren, görüntüleyenlerin makalelerinin maliyetini bilmelerini sağlar ve büyük bir ” Makalenizi Sipariş Edin ” CTA’sı vardır. Bu doğrudan, kısa video yalnızca dikkat çekmekle kalmaz, aynı zamanda görüntüleyenleri de aksiyon.

ALT

Komut Dosyası ve Kaplama Metni için Basit İfadeler Kullanın

Ortalama bir Instagram kullanıcısı birkaç hesabı takip eder ve muhtemelen Facebook, Pinterest, LinkedIn ve diğerleri gibi diğer sosyal ağlarda da aktiftir. Takip ettikleri kişilerden gelen yayınlara bakmak için bu sitelere giderler. Reklamınızı görmek için orada değiller. Bu nedenle, dikkatlerini mümkün olduğunca uzun süre tutacak reklamlar oluşturmak önemlidir. Basit bir hata başka bir yere odaklanır.

Görüntüleyenlerin dikkatini çekmenin bir yolu, basit tutmaktır. Bu, videonuzda söylediklerinizi ve yer paylaşımı metninize ve altyazınıza yazdıklarınızı içerir. İnsanların anlayamadığı sözcükleri kullanmaya başladığınız anda, kendinizi karmaşık hale getirin, dikkatlerini kaybedersiniz ve başka bir şey tarafından dikkatleri dağıtılır.

Açıklamak gerekirse, AppSumo’nun bu video reklamı, insanların dikkatini çekmek ve CTA’ya sadık kalmaları için her şeyi basit tutar.

ALT

Videoda sadece basit ifadeler kullanmakla kalmaz, aynı zamanda altyazıda da kullanırlar. Gördüğünüz gibi, cümleler anlaşılması kolay metinlerle kısadır.

Instagram Pazarlama Eğitimi Alın – Çevrimiçi!

Instagram ile olan etkileşimi ve satışlarınızı artırmak mı istiyorsunuz? Ardından, kanıtlanmış stratejilerini paylaştıkça Instagram pazarlama uzmanlarının en büyük ve en iyi toplantısına katılın. Odaklanmış adım adım canlı talimat alacaksınız organik Instagram pazarlama, içerik oluşturma ve Instagram reklamları. Kanıtlanmış sonuçlar elde eden stratejiler uygularken şirketiniz ve müşterileriniz için Instagram pazarlama kahramanı olun. Bu bir canlı çevrimiçi eğitim etkinliği Social Media Examiner’daki arkadaşlarınızdan.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN – SATIŞ 10 TEMMUZ!

ALT

Gibi bir araç kullanmanızı tavsiye ederim Hemingway yazınızı basitleştirmenize yardımcı olmak için. Metninizi kopyalayıp ücretsiz çevrimiçi araca yapıştırın ve 4. veya 5. sınıf seviyesine sadeleştirin.

Reklamınızın Daha Az “Reklam Gibi” Görünmesini Sağlayın

İnsanlar satılmayı sevmiyor. Video reklamınızı kontrol eden herkesin sonuna kadar gitmek istemeyecektir. Birçok izleyici, onlara bir şey sattığınızı anlarsa yarı yolda izlemeyi bırakacaktır. Bu nedenle, reklamlarınızda satış yapmaktan kaçınmak için elinizden geleni yapmalısınız.

Videonuzda ipuçlarını paylaşmayı veya eğitici hale getirmeyi deneyin. Bu tür video reklamlar muhtemelen satışları artırmaz, ancak marka gösterimlerinizi artırmanıza ve bir kitle çekmenize yardımcı olur. Ayrıca, görüntüledikleri videolar gibi daha fazla video görmek için kullanıcılardan hesabınızı takip etmelerini de isteyebilirsiniz.

Doğru dengeyi yakalarsanız, değer sağlayabilir ve ürünlerinizi aynı anda tanıtabilirsiniz. Bunu görselleştirmek için bir öğretici video oluşturabilir ve kullanıcılara ürününüzü kullanarak bir sorunu nasıl çözeceklerini gösterebilirsiniz. Bu şekilde, görüntüleyenlere yardımcı olurken aynı zamanda ürününüzü dolaylı olarak satarsınız.

Daha az satış reklamına iyi bir örnek, bir keşif ve rezervasyon platformu olan Byondtravel’in reklamıdır. Reklam, görüntüleyenleri Byondtravel’in sağladığı topluluk hakkında bilgilendirmekle ilgilidir. Abone Ol düğmesi, görüntüleyenleri Byondtravel’in izleyebileceği hesabına yönlendirir. Bu tür reklamlar, işletmenin daha sonra satabilecekleri takipçileri çekmesine yardımcı olur.

ALT

# 3: Instagram Video Reklamınızı Mobil İlk Kullanıcı için Optimize Edin

Instagram esasen bir mobil uygulamadır. Instagram’a masaüstünden erişebilirken, yayınlama da dahil olmak üzere uygulamada yapabileceğiniz birkaç şey yapamazsınız. Bu yüzden çoğu insan ağa bir mobil cihaz üzerinden erişir.

Dolayısıyla, reklamlarınız için videolarınızı ve açılış sayfanızı mobil cihazlar için optimize etmelisiniz. Videonuzun mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olmak için video ve yer paylaşımlı metnin kolay görünüp görünmediğini görmek için videoyu organik olarak bir test sayfasında yayınlayın. Videonun görünme şeklinden memnun olduğunuzda videoyu bir reklam olarak yayınlayabilirsiniz.

Bir e-ticaret mağazası çalıştırıyorsanız, çoğu üretici bu özelliği sağladığı için sayfayı mobil cihazlar için optimize etmek kolay olmalıdır.

Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir reklam ve açılış sayfasına iyi bir örnek, Zarif Temalar’daki budur. Videoyu küçük bir ekranda görmek kolaydır ve altyazılar okunacak kadar büyüktür.

ALT

Reklamın yönlendirdiği açılış sayfası mobil cihazlar için de optimize edilmiştir.

ALT

# 4: Instagram Video Reklamınızın Birkaç Sürümünü Test Edin

Ne kadar denerseniz deneyin, ilk denemenizde reklamınızın en iyi sürümünü oluşturmazsınız. Reklamı mükemmelleştirmek ve en çok görüntülemeyi, trafiği ve satışı artıracak bir sürüm oluşturmak zaman alır.

Bu yüzden Instagram video reklamınızı yayınlanmadan önce test etmelisiniz. Başlangıçtaki hedefiniz bile kırılmak olmalı. Hemen büyük bir bütçeye yatırım yapmak yerine, günde 5-10 dolarlık küçük bir bütçeyle başlayın ve dönüşüm oranı iyileştikçe kademeli olarak ölçeklendirin.

Reklamın birkaç sürümünü düşük bütçeyle ayırın. Video uzunluğu, boyutlar, kaplama renkleri, kaplama yazı tipi, CTA’lar, açılış sayfaları vb. Gibi şeyleri test edebilirsiniz.

Bir kazananınız olduğunda, diğer reklamları duraklatın ve en iyi sonucu veren reklamı genişletin. Ayrıca kazananın yeni sürümlerini oluşturmak ve bunları daha fazla bölmek de isteyebilirsiniz.

Başka bir avantajı, reklamınızı test ederken, görüntülemeler ve yorumlar toplayacağıdır. Bu, reklamınıza sosyal kanıt ekleyecek ve reklamınızı daha ikna edici hale getirecektir.

# 5: Instagram Video Reklamınıza Yorum Yapan Kişilerle İlgilenin

Kullanıcılar Instagram video reklamınıza yorum yaptığında, her birine yanıt verdiğinizden emin olun. Bu, kitlenizin sorularını yanıtlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca yorumculara ve reklam görüntüleyenlere, ürünlerinizi satın almakla daha fazla kişinin ilgilenmesini umduğunuz için önem verdiğinizi gösterecektir.

Ayrıca, yanıt verdiğinizde yorum sayısını artırıyorsunuz. Kullanıcılar yorum sayısını görüntülediklerinde, reklamın nereye götürdüğü hakkında daha fazla bilgi edinmeyi merak ederler.

Yukarıda adı geçen SmartMike +, reklamlarındaki yorumlara yanıt verir. Bu, kitleleriyle daha iyi bir ilişki kurmalarına ve aynı zamanda yorumları toplamalarına yardımcı olur. Şimdiye kadar, daha önce gösterilen video reklamda 338 yorum var.

ALT

Sonuç

Yalnızca resim veya resim karuseline sahip Instagram reklamları iyi çalışır – birçok işletme onlarla başarılı olmuştur. Peki ya video? Yaratmak için zaman ve çabaya değer mi?

Denemenin hiçbir zararı yok. Süreci basitleştiren birçok araç olduğu için video oluşturmak çok zaman almamalıdır. Hangilerinin en iyi sonuçları aldığını görmek için birkaç Instagram video reklamını fotoğraf reklamlarınızla birlikte bölebilirsiniz. Video reklamlar daha iyi bir YG oluşturuyorsa, bunları oluşturmaya harcadığınız süre uzun vadede ödenir.

Ne düşünüyorsun? Instagram video reklamları oluştururken hangi adımları atıyorsunuz? Önemli bir şeyden bahsetmeyi unuttum mu? Lütfen yorumlarınızı aşağıya bırakın.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.