Pazarlama anlayışınızı geliştirmek mi istiyorsunuz? LinkedIn Anketlerini düşündünüz mü?

Bu makalede, işletmeniz için LinkedIn Anketlerini kullanmanın dokuz yolunu bulacaksınız.

LinkedIn Anketi Nasıl Kurulur

LinkedIn anketlerini, profesyonel profiliniz (bireysel hesap), şirket sayfanız, vitrin sayfanız, grubunuz ve hatta bir etkinlik dahil olmak üzere LinkedIn platformunun hemen hemen her yerinde oluşturabilirsiniz. Hem siz hem de LinkedIn anket yayınınızı görüntüleyen herkes, etkin durumdayken ve ne zaman sona erdiğinde anketinize kaç kişinin yanıt verdiğini görebileceksiniz.

Mobil cihazınızdan veya masaüstü bilgisayarınızdan bir LinkedIn anketi oluşturuyor olun, adımlar aynıdır.

İlk olarak, bir Gönderi Başlat seçeneğini tıklayın. Gönderi Oluştur penceresinde, + simgesini tıklayın ve Anket Oluştur seçeneğini belirleyin.

LinkedIn Anket Oluştur seçeneğiyle bir Posta Oluştur iletişim kutusu

Ardından, sorunuzu yazın ve dört adede kadar anket yanıtı seçeneği ekleyin. Şu anda LinkedIn, katılımcıların ankete birden çok yanıt yerine yalnızca tek bir yanıt seçmesine izin verdiğinden, sorunuzun okuyucuları kendilerine en uygun seçeneği seçmeye teşvik etmesi gerekir.

LinkedIn Anket Oluştur iletişim kutusu

Anket Süresi açılır menüsünden, anket yanıtları için 1 günden 2 haftaya kadar bir zaman sınırı seçin. Anketi oluşturmayı tamamladığınızda Bitti’yi tıklayın.

LinkedIn anketi için Anket Süresi açılır menü seçenekleri

Şimdi anketinizin geri kalanını yazın. Yakın LinkedIn kitlenizin dışından giriş toplamak için anket konunuzla ilgili 1-3 LinkedIn hashtag’i eklediğinizden emin olun. İşiniz bittiğinde, yayınlamak için Gönder’i tıklayın.

Anketiniz sona erdiğinde, kimin yanıt verdiğine bir göz atın. LinkedIn size adlarını, başlıklarını ve anket yanıtlarını gösterecektir.

Profesyonel İpucu: Anketiniz sona erdikten sonra LinkedIn anket yayınınız yayınladığınız yerde kalacaktır, bu nedenle kısa bir süre için görünür olmasını istediğiniz bir şey varsa geri dönüp silmeyi unutmayın.

Nasıl anket oluşturacağınızı bildiğinize göre, işiniz için LinkedIn anketlerini kullanmanın dokuz yolu.

# 1: LinkedIn Kitlenizin En İyi Hedeflerini Ortaya Çıkarın

LinkedIn kitleniz çok çeşitli sektörlerden mi geliyor? Kitleniz için yeni içerik veya promosyon fikirleri bulmaya çalışıyorsanız, ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, kitlenize mevcut hedeflerinin ne olduğunu sormak için bir LinkedIn anketi kullanmayı düşünün. Seçebileceğiniz dört farklı yanıtı olan, dikkatle ifade edilmiş bir LinkedIn anketi, hedeflerinize ulaşmak için kitlenizin sizden hangi bilgi ve eğitimi almasını azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Elinizdeki bu bilgilerle, hayranları e-posta abonelerine veya web sitesi ziyaretçilerine ve sonuçta müşterilere ödeme yapma olasılığı daha yüksek olan daha ilgi çekici LinkedIn içeriği oluşturabileceksiniz.

# 2: LinkedIn Ağınızın Tercih Edilen İçerik Türünü Belirleyin

LinkedIn topluluğunuz için yararlı LinkedIn belgeleri mi yoksa bir dizi kısa, hızlı video mu oluşturmanız gerektiğini mi merak ediyorsunuz? Kitlenizin içerik tercihlerini öğrenmek için bir LinkedIn anketi kullanın. Bu, kitlenizin etkileşimde bulunmak istediği içerik oluşturmanıza yardımcı olur.

Bir adım daha ileri gitmek isterseniz, katılımcıların geri bildirimlerinin somut bir şeye dönüştüğünü bildirmek için ilk yeni içeriğinizi yükledikten sonra anket yayınınıza geri dönebilirsiniz. Bu takip, LinkedIn topluluğunuzla daha güçlü bir ilişki ve güven düzeyi oluşturmanıza yardımcı olacak ve onlara söylediklerini gerçekten dinlediğinizi gösterecektir.

# 3: Ürün ve Hizmetler İçin Tüketici Geri Bildirimi Toplayın

Yakın zamanda yeni bir ürün veya hizmet başlattıysanız, neden LinkedIn kitlenizden geri bildirim istemiyorsunuz? Bunu, çoğunlukla geri bildirim almak istediğiniz ürün veya hizmet türüne bağlı olarak bir anketle yapmanın birkaç yolu vardır.

Yaratıcı meyve sularınızı akıtmak için bazı fikirler:

  • Yeni ürünümüzü / hizmetimizi denediniz mi, [insert name here]?
  • Hangisi bizim [insert product name] özelliklerini en çok mı kullanıyorsunuz?
  • Yeni ürün / hizmetimizi duydunuz mu, [insert name here]?
  • Bizim yeni hakkında ne düşünüyorsun [insert product name]? Aşağıya oy verin…

# 4: Yeni Ürün veya Hizmet Kavramlarına İlgiyi Ölçün

Bir sonraki lansmanınızda hangi yöne gideceğinizden emin değil misiniz? Hayranları olan büyük bir LinkedIn kitleniz varsa, bir LinkedIn anketi aracılığıyla bir avuç fikir hakkında zamanında geri bildirim isteyin.

Burada Ryan Jenkins, hizmetlerinin değerini müşterilere iletmenin yeni yollarını bulmak için bir LinkedIn anketi kullanıyor.

hizmetlerine olan ilgiyi ölçmek için LinkedIn anketi örneği

Bu taktik, sadece anında geri bildirim almanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda daha fazla pazar araştırması çabalarına yardımcı olmak için platform dışında daha derinlemesine bir anket yapmak isteyenlerin bir listesini toplayacaktır.

Bu türden bir LinkedIn anketinden sonra izleyebilmenin bir başka yolu, yanıt veren herkese ürün örnekleri veya özel bir teklif sunmak olacaktır.

Instagram Pazarlama Eğitimi Alın – Çevrimiçi!

Instagram ile olan etkileşimi ve satışlarınızı artırmak mı istiyorsunuz? Ardından, kanıtlanmış stratejilerini paylaştıkça Instagram pazarlama uzmanlarının en büyük ve en iyi toplantısına katılın. Odaklanmış adım adım canlı talimat alacaksınız organik Instagram pazarlama, içerik oluşturma ve Instagram reklamları. Kanıtlanmış sonuçlar elde eden stratejiler uygularken şirketiniz ve müşterileriniz için Instagram pazarlama kahramanı olun. Bu bir canlı çevrimiçi eğitim etkinliği Social Media Examiner’daki arkadaşlarınızdan.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN – SATIŞ 10 TEMMUZ!

LinkedIn anketiniz sona erdikten sonra, teklifleri tam olarak kimlerin katıldığını ve hangi seçeneği seçtiklerini görebileceksiniz, böylece teklifleri stratejik olarak ilgili katılımcılarla paylaşabilirsiniz.

# 5: LinkedIn Ağınızdaki Beklentileri Kalifiye Edin

LinkedIn’de çok fazla etkileşime girmiyorsanız, sektörünüzle ilgili bir konuda görüşme başlatmak için bir LinkedIn anketi kullanmayı düşünün.

Bu basit iki cevaplı anket, konuşmaya başlamak için harika bir yoldur.

konuşmayı başlatmak için kullanılan LinkedIn anketi örneği

Basit bir soru seçin ve katılımcıların aralarından seçim yapabileceği 2-3 yanıt sunun. LinkedIn anket yayınınızda, kitlenizi seçimlerini daha fazla açıklamak için yorum bırakmaya teşvik edin.

İşte size rehberlik edecek birkaç sohbet başlatıcı:

  • Yaparken [insert industry-related activity], siz de…
  • Kuruluşunuz aşağıdakilerden faydalanıyor mu? [insert industry-related tool or process]?
  • İşletmenizde bu üç yöntemden yalnızca birini kullanabilseydiniz hangisini ikiye katlardınız?

# 6: LinkedIn Ağınızın En Büyük Ağrı Noktasını Ortaya Çıkarın

Müşterilerinize çeşitli şekillerde yardımcı olabilirsiniz, özellikle de aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı ürün veya hizmet teklifiniz varsa. Yılın geçiş döneminde iseniz veya LinkedIn kitlenize nasıl daha fazla değer katabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, önümüzdeki 2–3’te çözmek için listelerinin en üstünde hangi sorunun olduğunu öğrenmek için bir LinkedIn anketi kullanın aydır.

üst ağrı noktasını ortaya çıkarmak için LinkedIn anketi örneği

Anket yanıtlarınız elinizdeyken, LinkedIn’de (organik veya LinkedIn reklamları aracılığıyla) tanıtım yapmak için kitlenize hitap etme olasılığı en yüksek olan ürünü veya hizmeti daha doğru bir şekilde seçebilirsiniz.

7: Bilgi Boşluklarını Belirleyin

Eğitim içeriğinizin kitleniz için çok ileri veya çok temel olup olmadığını belirlemekte zorlanıyorsanız, belirli bir konu hakkındaki bilgilerini test etmek için bir LinkedIn anketi kullanın. Bunu, katılımcılardan bir endüstri kısaltmasının veya müşterilerinize yardımcı olduğunuz bir sürecin en uygun açıklamasını seçmelerini isteyen bir soru sorarak yapabilirsiniz.

Birinin ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında sahip olabileceği farklı bilgi düzeylerini göz önünde bulundurun ve anket yanıt seçeneklerinizi bu farklı anlayış düzeyleri etrafında oluşturun. En yaygın yanıtlar, içerik pazarlama yaklaşımınızı değiştirmeniz gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olacak bilgiler verecektir.

# 8: Gelişen Sektör Trendlerini Araştırma

Sektörünüzde bir değişiklik fark ettiniz mi? Yeni bir endüstri yaklaşımı buharı mı alıyor? Belirli bir niş için hizmet sunuyorsanız, ortaya çıkan endüstri eğilimi hakkında bir soru ile bir LinkedIn anketi yürütmeye değer.

Bu yaklaşım, LinkedIn şirket sayfanız için yorumlar bölümünde konuşmayı tetikleyecek güncel, ilgi çekici içerik oluşturmanın harika bir yoludur.

sektör trendi ile ilgili sorulu LinkedIn anketi örneği

Bu yaklaşımı, üyeleri yeniden dahil etmek ve bakış açılarını grupla paylaşmaya teşvik etmek için sektöre özgü LinkedIn grubu içinde de kullanabilirsiniz.

İşte bu fikri hayata geçirmeye yardımcı olacak birkaç potansiyel LinkedIn anket sorusu:

  • Sizin rolünüzde, [insert new strategy/approach]?
  • İçin isteklerde bir artış gördünüz mü [insert new trend] son 6 ayda?
  • Kuruluşunuzda öncelik verdiniz mi? [insert new approach] planlamasında?

Bu tür LinkedIn anketi özellikle B2B ve kurumsal düzeydeki işletmeler için kullanışlıdır.

# 9: Endüstri veya Şirket Rolüne Göre LinkedIn Kitle Makyajını Belirleme

Belki de bir LinkedIn grubunun yöneticisisiniz ve topluluğunuzu biraz daha iyi tanımak istiyorsunuz. Belki de bir LinkedIn etkinliği ayarladınız ve bir sürü yeni kişi RSVP’ye sahip oldunuz ve güncellemeler için kaydolun. Topluluğunuza daha iyi hizmet verebilmek için, grubunuzdaki veya etkinliğinizdeki kişileri tanımanıza yardımcı olan bir LinkedIn anketi oluşturmayı düşünün.

Bunu yapmanın harika bir yolu, kitlenizi rollerini veya sektörlerini en iyi tanımlayan bir kategori seçmeye teşvik etmektir. Bu basit, noninvaziv soru, LinkedIn topluluğunuzdaki baskın endüstriyi ölçmenize yardımcı olacak, böylece alakalı ve yararlı içerik oluşturabilirsiniz.

Sonuç

İşte burada. Bir LinkedIn anketi oluşturma hakkında bilmeniz gereken her şey ve başlamanız için dokuz fikir. Şimdi, LinkedIn’in sunduğu çeşitli yayınlama yöntemlerinde LinkedIn anketlerinden nasıl en iyi şekilde yararlanacağınızı haritalamanın zamanı geldi.

Ne düşünüyorsun? Sayfanızda veya profilinizde LinkedIn anketi yayınlamaktan ilham aldınız mı? LinkedIn anketiyle hangi soruları sorabilirsiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.