Sosyal medyanın öncülüğünde kalmak isteyen pazarlamacılar için bir haber programı olan Sosyal Medya Pazarlama Talk Show’un bu haftaki sayısına hoş geldiniz.

Bu haftanın Sosyal Medya Pazarlama Talk Show’unda, Facebook İçerik Stüdyosu güncellemelerinin yanı sıra yeni Twitter Kamera ve konuşma yönetimi özelliklerini keşfediyoruz.

Sosyal Medya Pazarlaması Talk Show’a Girin

Bu haftaki şovun tekrarını aşağıda dinleyin. Gösteriyi iTunes / Apple Podcast’te bir ses podcast’i olarak da duyabilirsiniz, Android, Google Oyun, dikiş, ve RSS.

Bu haftanın şovunun tekrarını aşağıda izleyin.

Yukarıdaki tekrardaki en önemli hikayelerimize hızlı bir şekilde iletmek için aşağıdaki zaman damgalarını kullanın.

  • 1:05 Facebook İçerik Stüdyosu Güncellemeleri
  • 9:42 Twitter Yeni Özelliklerle Güncellenmiş Twitter Kamerasını Sunar
  • 17:20 Potansiyel Yerel Tweet Zamanlama Aracı ile Twitter Denemeleri
  • 20:40 Twitter Yeni Yorum Denetleme ve Konuşma Yönetimi Özelliklerini Test Ediyor
  • 26:40 Twitter, Tweetleme Yapmadan Önce Kullanıcılar için “Yanıtları Yeniden Düşünme” Uyarısını Test Ediyor
  • 28:58 Twitter Yalnızca Ses için Tweet’leri Önizliyor
  • 33:23 Instagram Canlı Video ve IGTV Reklamlarında Rozetleri Test Ediyor

bölen

Facebook İçerik Stüdyosu Güncellemeleri: Facebook İçerik Stüdyosu uygulaması, içerik oluşturucuların içeriklerini “hareket halindeyken” yönetebilmelerini sağlıyor. Bu güncellemeyle, kullanıcılar aynı İçerik Stüdyosu uygulamasında yeni Facebook yayınları yayınlayabilir ve planlayabilir; burada içerik analizlerini kontrol eder, mesajlara ve yorumlara yanıt verir ve düzenlemeler yaparlar. Bu güncelleme hem iOS hem de Android’de kullanılabilir.

Bu haftanın başlarında, sosyal medya stratejisti ve BT güvenliği uzmanı Valon Kerolli Facebook’un masaüstünde Creator Studio’da hikaye oluşturma yeteneğini test ettiği anlaşılıyor. Ekran görüntüleri paylaşıldı Matt Navarra.

Herkese açık sayfasındaki bir yayında, Mari Smith bu güncellemenin “bazı herkese açık Facebook Sayfalarında” görüldüğünü ekledi. Bununla birlikte, Facebook tüm sayfalara daha geniş kullanılabilirliği hakkında herhangi bir ayrıntı veya bilgi sağlamamıştır.

Twitter, Güncellenmiş Twitter Kamerasını Yeni Özelliklerle Sunuyor: Bu yılın başlarında Twitter, yerel Twitter Kamerasını renkli altyazı panelleri ve çekilen fotoğraflar için daha büyük görüntü formatları içerecek şekilde güncelledi. Geçen hafta, şirket bu değişiklikleri geri aldı ve iki yeni kamera özelliği ekledi: kamera ile çekilen dört taneye kadar görüntüyü tek bir tweet’e ekleme ve fotoğraf veya videolarla cevaplama ve retweet yapma yeteneği.

Potansiyel Yerel Tweet Zamanlama Aracı ile Twitter Denemeleri: Twitter, belirli bir tarih ve saatte tweet zamanlama yeteneğini test ediyor gibi görünüyor. Next Web, tweet’leri planlamanın yalnızca “masaüstü için Twitter’daki bazı kişiler” tarafından kullanılabildiğini ve şirketin bu potansiyel yeni özellik hakkında başka bir ayrıntı doğrulamadığını bildiriyor.

Twitter Yeni Yorum Denetleme ve Konuşma Yönetimi Denetimlerini Test Ediyor: Belirli Twitter kullanıcıları artık tweet’lerini kimlerin yanıtlayabileceğini sınırlayabilir ve “Herkes”, “İzlediğiniz kişiler” veya “Yalnızca sizin bahsettiğiniz kişiler” ile sohbete katılabilir. Şirket resmi olarak onaylandı bu yeni ayarların yalnızca “iOS, Android ve twitter.com için Twitter’da global olarak sınırlı bir grup insan tarafından kullanılabilir”. Ancak, tweet’ler tüm Twitter kullanıcıları tarafından görülebilir.

Instagram Pazarlama Eğitimi Alın – Çevrimiçi!

Instagram ile olan etkileşimi ve satışlarınızı artırmak mı istiyorsunuz? Ardından, kanıtlanmış stratejilerini paylaştıkça Instagram pazarlama uzmanlarının en büyük ve en iyi toplantısına katılın. Odaklanmış adım adım canlı talimat alacaksınız organik Instagram pazarlama, içerik oluşturma ve Instagram reklamları. Kanıtlanmış sonuçlar elde eden stratejiler uygularken şirketiniz ve müşterileriniz için Instagram pazarlama kahramanı olun. Bu bir canlı çevrimiçi eğitim etkinliği Social Media Examiner’daki arkadaşlarınızdan.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN – SATIŞ 10 TEMMUZ!

İçinde ayrı tweet, Twitter genişletilmiş iş parçacıklı görüşmelerin artık web ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini duyurdu. Prototip uygulamasında başarılı bir testin ardından twttr, yeni yanıt düzeni, kullanıcıların kime yanıt verdiklerini ve konuşmaların nasıl aktığını anlamalarını kolaylaştırmak için satırlar ve girintiler sunar.

Bu güncellemeyle birlikte şirket, Twitter konuşmalarını bu eylem düğmelerinin dikkatini dağıtmadan takip etmeyi daha doğal hale getirmek için beğeniler, retweetler ve sözler gibi katılım simgelerini ekstra bir dokunuşun arkasına taşıdı.

Twitter, Tweetleme Yapmadan Önce Kullanıcıların Yanıtları Yeniden Düşünme Uyarısını Test Ediyor: Twitter, platformunda zorbalık ve tacizi azaltacak bir özelliği test ediyor. Deneme şimdilik iOS ile sınırlı ve kullanıcıları rahatsız edici olabilecek tweet’lere göndermeden önce yanıtlarını yeniden düşünmelerini isteyecek.

Twitter, Yalnızca Ses için Tweet’lerin Tasarımını Önizliyor: Twitter’ın tasarım ekibinin bir üyesi Owen Williams, sesli tweet’lerin nasıl görünebileceğini alay etti ve kişisel Twitter profilinde paylaştı. Görüntülerin gösterdiği gibi, Twitter’ın potansiyel “Duy ve Şimdi” sesli tweetleri, kliplerin yerel olarak yüklendiği ve tweet’lere eklendiği videolar gibi görünebilir ve işlev görebilir.

Instagram Canlı Video ve IGTV Reklamlarında Rozetleri Test Ediyor: Instagram, canlı videoda rozetler, IGTV reklamları ve alışveriş güncellemeleriyle “yaratıcıları desteklemek için daha fazla” yapıyor.

Hayranların içerik oluşturuculara “aşklarını göstermek” için satın alabilecekleri ve kullanabilecekleri canlı videolardaki rozetler, önümüzdeki ay küçük bir içerik oluşturucu ve işletme grubu ile test edilecek ve sonunda ABD, Brezilya, Avustralya, İngiltere, Almanya, Fransa’da genişleyecek , İtalya, Türkiye, İspanya ve Meksika. Rozetlere erken erişim ile ilgilenen kişiler bir form gönderebilir Instagram’a.

Instagram, canlı videoda rozetler, IGTV reklamları ve alışveriş güncellemeleriyle içerik oluşturucuları desteklemek için daha fazlasını yapıyor.

Instagram, rozetlerle birlikte ABD’de birkaç içerik oluşturucu ve reklamverenle IGTV için 15 saniyelik mobil reklam birimlerini test etmeye başladı ve zaman içinde yavaşça genişletecek. TechCrunch “reklamdan elde edilen gelirin en az% 55’inin içerik oluşturucuya gideceğini” bildiriyor.

Instagram, Canlı ve IGTV reklamlarındaki rozetlere ek olarak, içerik oluşturucuların daha fazla alışveriş ve markalı içerik oluşturmasını kolaylaştırmanın yollarını da araştırıyor. Geçen haftaki çıkışına paralel olarak Canlı Alışveriş Instagram’da platform, içerik oluşturucuları veya etkileyicileri potansiyel marka ortaklarıyla bağlayan Marka Collabs Manager’a erişimi genişletti.

Bir sonraki şovumuzu canlı olarak izlemek ister misiniz? Buraya TIKLAYINIZ abone ol veya şovumuzu takviminize ekleyin.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.